Külföldről hazatelepülő magyar családok: a TAJ-kártyára is rá lehet faragni
Fél éve nem jár idehaza ellátás egy kislánynak, mert az angliai biztosító nem küldi az ehhez szükséges igazolást. Az érintett szülők most petíciót indítottak.
Fél éve nem jár idehaza ellátás egy kislánynak, mert az angliai biztosító nem küldi az ehhez szükséges igazolást. Az érintett szülők most petíciót indítottak.
Theresa May brit miniszterelnök csütörtök este nyilvánosságra hozta az országban dolgozó EU-s állampolgároknak szóló ajánlatát.
A német kormány szerdán úgy döntött, korlátozza az EU-ból érkező bevándorlók szociális ellátási jogosultságát. A tervezet azokat célozza, akik elsősorban nem dolgozni akarnak ott, hanem a szociális juttatásokat élvezni. A törvényjavaslatot a törvényhozásnak is el kell fogadnia, de biztosra vehető, hogy megszavazzák.
Különösen a keleti országrészben jellemző, hogy az évek óta kint élők úgy döntenek, végleg kint maradnak, és itthon eladott lakásukkal tőkésítik fel magukat – az Otthon Centrum elemzése szerint.
Ricsi, a 11 éve Angliában dolgozó magyar építési vállalkozó csak nehezen tudta megnyugtatni két tündéri kislányát. A kicsik azért zokogtak, mert az iskolában azt mondták nekik, nem maradhatnak tovább, haza kell menniük Magyarországra.
Ha megkérdezik tőlem, hogy honnan jöttem, már teljes természetességgel felelem: magyar vagyok, és nem kérdi senki, hogy egyébként melyik pártra szavazok, hogy kitűzöm-e a térdig érő kokárdát, hogy kimegyek-e a nagyvezért hallgatva szerelmesen sóhajtozni, vagy részt veszek-e a következő kormányellenes tüntetésen.
Kitartás és szenvedélyes érdeklődés kell ahhoz, hogy valakit felvegyenek a Cambridge-i Egyetemre, és ez egyre több magyar diáknak sikerül. A hvg.hu-nak többen közülük arról meséltek, hogy hogyan viselik a top egyetemen tapasztalt nyomást, elvárják-e tőlük, hogy zsenik legyenek, és arról is, hogy van-e élet itthon Cambridge után.